Sunday, December 02, 2007

Світ відзначає День боротьби зі СНІДом

У світі вдвадцяте відзначають День боротьби зі СНІДом на тлі застережень про те, що люди звикають до епідемії.

Активісти кампанії застерігають, що поступ у лікуванні та сповільненні хвороби, про яку стало відомо майже 30 років тому, породжує недбале ставлення до ризику.

Вони твердять про гостру необхідність поширювати у світі інформацію про загрозу ВІЛ-СНІДу.

Організація Об’єднаних Націй заявила, що число інфікованих у світі залишається надзвичайно високим попри поступ у лікуванні та запобіганні хвороби.

За даними ООН, у світі 33 мільйони людей живуть з ВІЛ-СНІДом. Дві третини ВІЛ інфікованих світу живуть в африканських країнах на південь від Сахари. Також застерігають про різке збільшення числа хворих у Центральній та Східній Європі і Східній Азії.

Генеральний Секретар ООН Бан Кі-Мун наголосив на потребі чіткого керівництва у світі задля перемоги у боротьбі з ВІЛ-СНІДом. Він також закликав докладати більше зусиль для допомоги жінкам, які зараз становлять половину усіх хворих на СНІД.

У багатьох країн світу проводять заходи з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, багато з яких спрямовані на те, аби боротися з упередженим ставленням до людей, які живуть з ВІЛ-СНІДом.

У Південній Африці – де найбільше у світі ВІЛ-інфікованих – понад 5 мільйонів, відбувається концерт за участи таких відомих виконавців як Анні Леннокс та Пітер Ґебріел.

В Індії в подорож, що триватиме цілий рік, вирушив Експрес «Червона Стрічка» для того, аби поширювати інформацію про ВІЛ-СНІД поміж мешканцями майже 60 тисяч сіл у країні.

У США президент Буш закликав Конгрес упродовж наступних 5 років удвічі збільшити фінансування боротьби зі СНІДом до 30 мільярдів доларів.

Папа Римський закликав до посилення зусиль задля припинення поширення ВІЛ і засудив ставлення до людей, які живуть з хворобою. Водночас Ватикан і надалі проти використання презервативів як засобів для боротьби з епідемією.

Автори доповіді у медичному журналі Ланцет твердять, що, попри те, що зараз більше, ніж раніше людей у світі мають доступ до антиретровірусних ліків, лише 10% тих, кому вони потрібні у країнах, що розвиваються, можуть такі ліки отримати.

Джерело: BBC

No comments: