Thursday, February 08, 2007

Kyiv Members Meeting (5 February 2007)

Протокол
зборів київських членів
Української Асоціації Міжнародної Амністії


Місце: вул. Кравченка, 17, офіс 108, м. Київ
Дата: 05 лютого 2007 року

Присутні:
1. Бочева Галина (група «Україна-12»)
2. Кисляковська Ірина (співробітник офісу МА)
3. Юніор Афрісон (індивідуальний член МА)
4. Харитонов Олексій (індивідуальний член МА)
5. Канделла Крістіан (індивідуальний член МА)
6. Магнус Ротман (гість)
7. Сльозка Євгенія (індивідуальний член МА)
8. Нузбан Юлія (індивідуальний член МА)

Порядок денний:
1) Ініціатива «Фотополювання на фашиську символіку»;
2) Зустріч у формі круглого столу із представниками дипломатичних представництв, акредитованих в Україні;
3) Фотовиставка до Міжнародного тижня проти расизму (18-24 березня 2007);
4) Зустріч зі студентами-іноземцями Національного авіаційного університету;
5) Петиція по Аляксандру Казуліну (Білорусь);
6) Кінопокази 21 лютого та 21 березня 2007 року;
7) Підписання петицій.

1) ВИСТУПИЛИ: Бочева Галина детальніше розповіла про ініціативу, започатковану в рамках подолання расових упереджень в Україні, яка отримала назву «Фотополювання на фашиську символіку». Усім небайдужим пропонується долучитися до збору інформації про масштаб розповсюдження неонацистської ідеології в Україні шляхом фотографування неонацистської символіки на стінах, парканах міста, та документування її місця знаходження. Фото, зроблені цифровою камерою чи мобільним телефоном із камерою, відправляються за адресою
amnesty.i@moblog.kiev.ua (при цьому вказується місцезнаходження такої символіки). Надіслані фото будуть невідкладно з'являтися на мобільному блозі Міжнародної Амністії – http://moblog.kiev.ua/blogs/amnesty/. На ньому можна слідкувати за перебігом акції. Детальніший опис символіки можна знайти за адресою: http://www.stopnazism.hrworld.ru/plus/symbols.doc. Також, величезне прохання до всіх поширити цю інформацію серед друзів та знайомих.

2) ВИСТУПИЛИ: Канделла Крістіан розповіла, що представники окремих дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, занепокоєні станом толерантності до представників інших національностей в українському суспільстві. Спричинено це тим, зокрема, що проти деяких іноземних дипломатів скоювалися напади та інші порушення. Тому, орієнтовно в березні ц.р. членів УАМА запрошують прийти на цей круглий стіл та поділитися релевантною інформацією (дата уточнюватиметься). Далі, іноземні дипломати планують звернутися по дипломатичних каналах до МЗС з проханням протидіяти такій ситуації.

3) ВИСТУПИЛИ: Сльозка Євгенія розповіла про захід, який планується організувати в рамках Міжнародного тижня проти расизму. 18-30 березня в Національній бібліотеці для юнацтва ім. Ванди Василевської проходитиме фотовиставка, темою якої є расизм, ксенофобія та неонацизм. Робоча назва фотовиставки – «Бути расистом соромно!». Окрім того, Магнус Ротман розповів, яким чином у Швеції протидіють расовим упередженням та пропагують ідеї рівності. Зокрема, періодично проводяться молодіжні багатонаціональні музичні фестивалі, на яких, поряд із музикою різних народів та стилів, звучать слова терпимості та толерантності. До того ж, колишні скінхеди старшого віку, які переглянули свої погляди, проводять зустрічі з молодими людьми-скінхедами, заохочуючи їх відмовитися від ідеї зверхності одних народів та рас над іншими. Особливо ефективний такий підхід завдяки тому, що колишні скінхеди добре розуміють психологію та мотивацію таких молодих людей, оскільки колись і самі були їх частиною.

4) ВИСТУПИЛИ: Бочева Галина розповіла, що 6 лютого відбудеться зустріч та спілкування із студентами-іноземцями НАУ, а також анкетування з метою встановлення рівня ксенофобії стосовно студентів цього навчального закладу. Проводитимуть зустріч журналіст Буткевич Максим, член Національного комітетут УАМА Бочева Галина, та співробітники офісу Дубінська Ольга і Кисляковська Ірина.

5) ВИСТУПИЛИ: Бочева Галина нагадала, що залишається відкритою до підписання петиція по білоруському опозиціонеру та екс-кандидату в президенти Білорусі на виборах 2006 року Аляксандру Казуліну. А.Казулін отримав статус в’язня сумління, оскільки його засуджено до 5,5 років на підставі необгрунтованих обвинувачень у «хуліганстві» та в «організації масових заходів, що підривають громадський порядок чи активній участі в подібних заходах». Приєднатися до он-лайн петиції можна за адресою:
http://petition.org.ua/?action=view&id=310.

6) ВИСТУПИЛИ: Нузбан Юлія проінформувала, що 21 лютого в приміщенні Бурси НаУКМА (вул. Набережно-Хрещатицька, 27) проходитиме кінопоказ «Німецької історії Х» (Fuhrer X, 2002). А 21 березня, в рамках Міжнародного тижня проти расизму (18-24 березня 2007 року), відбудеться демонстрація кінострічки «Зіткнення» (Crash, 2005). Обидва фільми торкаються теми ксенофобії та расових упереджень. Окрім того, Нузбан Юлія повідомила, що на «5 каналі» в програмі «Перший відділ» демонструватиметься передача «Нацики» (середа, 7 лютого о 22:15; четвер, 8 лютого о 18:15). Харитонов Олексій розповів, що в щотижневому виданні «Фокус» №5 від 03 лютого 2007 року розміщено статтю, присвячену свастиці – древньому символу, який споконвіків у різних народів мав позитивне значення (зокрема, зі санскриту слово перекладається як «добре буття», або «щастя»). І тільки з 1920-х років, коли її присвоїли собі нацисти, свастика в частини людства стала тісно асоціюватися з насильством.

7) ВИСТУПИЛИ: Юніор Афрісон та Сльозка Євгенія закликали присутніх активістів підписати петиції (загалом 8).

No comments: