Tuesday, January 23, 2007

Вязень сумління: Аляксандр Казулін

Міжнародна Амністія
Білорусь: громадське звернення
5 січня 2007 року, індекс МА: EUR 49/001/2007

Вязень сумління: Аляксандр Казулін

Міжнародна Амністія закликає до негайного та беззастережного звільнення Аляксандра Казуліна, лідера Білоруської соціал-демократичної партії «Грамада», колишнього кандидата в президенти та колишнього ректора Білоруського державного університету (БГУ), який знаходиться в тюрмі з червня 2006 року. Організація вважає, що Аляксандр Казулін є вязнем сумління, і що теперішнє позбавлення його свободи є порушенням права на свободу зборів, асоціацій та самовираження.

Міжнародна Амністія заявляє, що Аляксандр Казулін утримується протиправно, після явно несправедливого судового процесу. Обвинувачення, висунуті проти Аляксандра Казуліна, на підставі яких він відбуває тюремне покарання строком 5,5 років, є очевидною відмовкою білоруської влади з тим, щоб залякати Аляксандра Казуліна та завадити його законній політичній діяльності.

Більше того, організація закликає білоруський уряд провести повне та неупереджене розслідування повідомлень про погане поводження із Аляксандром Казуліним за різних обставин в руках співробітників правоохоронних органів, та гарантувати йому повну компенсацію.

Попередня інформація

Аляксандра Казуліна було обвинувачено за положеннями Кримінального кодексу Білорусі в «хуліганстві» (п. 2 ст. 339) та в «організації масових заходів, що підривають громадський порядок чи активній участі в подібних заходах» (п. 1 ст. 342). Прокурор вимагав, щоб Аляксандра Казуліна засудили до шести років увязнення загалом, по три роки за кожне обвинувачення. 13 липня 2006 року Мінський районний суд засудив його до 5,5 років увязнення.

Міжнародна Амністія спостерігала за поводженням білоруської влади з Аляксандром Казуліним, членами його виборчої команди, з його сімєю та його юристом в період президентських виборів у березні 2006 року. За різних обставин, активістів його виборчого штабу залякували, затримували та били, а обладнання вилучалося силами безпеки.

Міжнародна Амністія вважає, що постійні утиски та арешти діячів опозиції, і загалом тих, хто займається діяльністю в сфері громадського суспільства, є добре продуманою спробою з боку влади залякати та відвернути людей від здійснення людьми їхнього права на свободу зборів, асоціацій та самовираження. Результатом є постійне подавлювання відкритої громадської полеміки та діяльності в сфері громадського суспільства в Білорусі.

ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ?
Будь-ласка, відправляй відкритки чи листи в підтримку та в солідарність із Аляксандром Казуліним, який перебуває у вязниці. Писати можна білоруською, російською, англійською або твоєю рідною мовою. Твої добрі побажання стануть безцінним джерелом підтримки в цей важкий час. За бажання, можеш відправити такі повідомлення білоруською:

I am thinking of you: Я думаю пра цябе
We are thinking of you: Мы думаем пра цябе
I am wishing you well: Я жадаю табе дабра
We are wishing you well: Мы жадаем табе дабра

Он-лайн петиція ТУТ.

Свої побажання відправляй за адресою:
Аляксандр Казулін
ІК №3
Віцба
211300, Віцебський район
Білорусь

Будь-ласка, якнайшвидше відправляй звернення до білоруської влади білоруською, російською, англійською чи своєю власною мовою:

- закликаючи негайно та беззастережно звільнити Аляксандра Казуліна як вязня сумління;
- нагадуючи білоруській владі про її зобовязання за статтями 19, 21 та 22 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, учасницею якого є Білорусь, і який гарантує право на свободу зборів, асоціацій та самовираження;
- мотивуючи білоруську владу припинити чинити перешкоди, утиски чи арешти активістів громадського суспільства, які прямо чи опосередковано займаються сприянням або захистом прав людини в Білорусі;
- закликаючи білоруську владу до повного та неупередженого розслідування повідомлень про погане поводження із Аляксандром Казуліним в руках співробітників правоохоронних органів, та гарантувати йому повну компенсацію.

Будь-ласка, відправляй свої звернення за адресами:

Президент
Аляксандр Г. ЛУКАШЕНКА
вул. Карла Маркса, 38
220016 Мінськ, БІЛОРУСЬ
Факс: +375 172 26 06 10, +375 172 22 38 72
Звернення: Шановний Президент Лукашенка


Генеральний прокурор
Петр П. МІКЛАШЕВІЧ
вул. Інтернаціональна, 22
220050 Мінськ, БІЛОРУСЬ
Факс: +375 172 26 41 66
Звернення: Шановний Генеральний прокурор

Міністр внутрішніх справ
Владімір В. НАУМОВ
вул. Міський вал, 4
220615 Мінськ, БІЛОРУСЬ
Факс: +375 172 26 12 47
Звернення: Шановний Міністр

Європейський Парламент заступився за засуджених медиків

Відмінити смертний вирок, який було винесено 5 болгарським медсестрам та палестинському лікарю, закликав Лівію Європейський Парламент. Одноголосно затвердженою резолюцією депутати рекомендували країнам ЄС переглянути її ставлення до Лівії, вжити всіх можливих заходів для звільнення медичних працівників країни, яка з 1 січня стала членом ЄС.
Заклики Європейського Парламенту піврічної давнини звільнити медиків у Тріполі почуті не були. Сьогодні, вважають депутати, настав час серйозно задуматись про санкції стосовно цієї країни.
Іноземні медики знаходяться в лівійській в’язниці з 1990 року за оголошенням у зараженні ВІЛ-інфекцією 400 лівійських дітей під час роботи у госпіталі Бенгазі. Вердикт викликав критику світового медичного співтовариства, провідні вірусологи заявили, що причиною епідемії стали антисанітарні умови у лікарні.

Saturday, January 13, 2007

Safeguard freedom of expression in Russia


The Russian Chechen Friendship Society, a non-governmental organization that monitors the human rights situation in the North Caucasus and undertakes humanitarian initiatives for individuals affected by the armed conflict in Chechnya, is facing imminent closure at a hearing on 23 January.
This is the organization’s last chance to appeal an October 2006 court ruling to shut down the RCFS, and follows a series of incidences of judicial and administrative harassment of the organization and physical threats and attacks of some of its members.
If the hearing upholds the previous decision to close the RCFS, it will constitute another serious blow to freedom of expression and the work of human rights defenders in Russia.

Тепер це офіційно: в Україні визнано вбивство з расистських мотивів

Прокуратура м.Києва нарешті прокоментувала повідомлення про затримання підозрюваних у вбивстві громадянина Нігерїі розлогіше. Вперше правоохоронні органи визнають расистські мотиви подібного злочину.
З ТСН, "Студія 1+1", 2 грудня 2006 р.:
"...столична ПРОКУРАТУРА - незабаром завершить слідство щодо резонансного вбивства громадянина Нігерії - це сталося у жовтні. Причина - расова неприязнь - повідомив ТСН прокурор Києва Євген Блажівський.
БЛАЖІВСЬКИЙ: У цій справі двоє людей заарештовано. Один знаходиться на підписці, оскільки у цій справі його роль була незначною. І в найближчий час слідство буде закінчено, … справу буде направлено до суду. Той, хто безпосередньо вчинив злочин – дії його кваліфікуємо як умисне вбивство. А дії інших осіб, які приймали участь у цьому злочині, ми кваліфікуємо за статтею 161-шою – "расова неприязнь".
ВЕДУЧА: Громадянина Нігерії Кунуона Мієві Ґоді, який прожив у Києві 25 років, убили ножем поблизу станції метро "Позняки" увечері 25 жовтня. Представники нігерійської громади Києва стверджували, що вбивство скоєне на ґрунті расової ненависті. Стаття 115-та кримінального кодексу "умисне вбивство" -передбачає максимальне покарання: 15-ть років позбавлення волі, або - довічне ув'язнення. Максимальне покарання за статтею сто шістдесят першою - яка стосується, поміж іншим, расової ворожнечі - п'ять років позбавлення волі. Правозахисники кажуть, що расистські напади в Україні були і раніше. Але міліція зазвичай розцінювала їх як "хуліганство".