Saturday, April 28, 2007

Кандидатами на посаду судді Європейського суду з прав людини від України обрано Мармазова, Юдківську та Головатого

Заступник міністра МВС Василь Мармазов, юрист Європейського суду з прав людини Анна Юдківська та народний депутат України Сергій Головатий перемогли в українському турі Конкурсу з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини від України.

Три претенденти були відібрані шляхом таємного голосування Конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини, що відбулося 26 квітня у Києві.

Як повідомив голова Комісії, Міністр юстиції Олександр Лавринович, найближчим часом рішення Конкурсної комісії буде направлено до Страсбургу.

1-5 жовтня 2007 року, після таємного голосування в Парламентській Асамблеї Ради Європи один з трьох кандидатів посяде вакантну посаду судді Європейського суду з прав людини від України.

Олександр Лавринович поінформував, що участь у голосуванні взяли 10 членів Конкурсної комісії з 11. Була відсутня та не брала участь у голосуванні член Комісії, заступник Голови Конституційного Суду України Сюзанна Станік.

У ході останнього етапу конкурсу самовідвід взяв один з 13 кандидатів - заступник керівника проекту Агентства Міжнародного Розвитку США "Україна: верховенство права" Петрова Наталя Іванівна.

Разом з тим, до переліку конкурсантів було включено в якості претендента Пантелієнка Віталія Олеговича, суддю Апеляційного господарського суду Києва, який, згідно з поштовим штемпелем, надіслав документи на конкурс у встановлений регламентом термін.

У ході підбиття підсумків голова Лічильної комісії, суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Василь Філатов, повідомив, що усі бюлетені, які брали участь у голосуванні, визнані дійсними.

За Василя Мармазова члени Комісії віддали 9 голосів, за Анну Юдківську – 9 голосів, за Сергія Головатого – 5 голосів, за Станіслава Шевчука – 5 голосів, за Олександра Мережко – 2 голоси. Решта конкурсантів не набрали голосів.

Щодо Сергія Головатого та Станіслава Шевчука як кандидатів, що набрали рівну кількість голосів, був проведений другий тур голосування. У результаті за Сергія Головатого в таємному режимі проголосувало 6 членів Комісії, за Станіслава Шевчука – 4.

Як повідомлялося, обрання судді Європейського суду з прав людини від України відбувається у зв'язку з закінченням терміну перебування на цій посаді судді Європейського суду від України.

За підсумками кваліфікаційного відбору до участі у Конкурсі були допущені: Бущенко Аркадій Петрович, адвокат Харківської правозахисної групи; Войтюк Ірина Анатоліївна, ректор Академії суддів України; Головатий Сергій Петрович, народний депутат України; Додіна Євгенія Євгенівна, доцент Одеської національної юридичної академії; Євтушенко Олена Іванівна, суддя Апеляційного суду Києва; Кутах Дмитро Олександрович, адвокат, керуючий партнер "РГС – Російська адвокатська група"; Мармазов Василь Євгенович, заступник Міністра внутрішніх справ України; Мережко Олександр Олександрович, професор, завідувач кафедрою цивільно-правових дисциплін Університету економіки і права "КРОК" (м.Київ); Пантелієнко Віталій Олегович, суддя Апеляційного суду Києва; Петрова Наталя Іванівна, заступник керівника проекту Агентства Міжнародного Розвитку США "Україна: верховенство права"; Точиловський Володимир Миколайович, судовий обвинувач Міжнародного Трибуналу ООН; Туляков В'ячеслав Олексійович, проректор з міжнародних зв'язків Одеської національної юридичної академії; Шевчук Станіслав Володимирович, професор кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового Університету (м.Київ); Юдківська Анна Юріївна, юрист Європейського суду з прав людини.

Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини створена постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2007 року "Про відбір кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини".

До складу Комісії входять Міністр юстиції України Олександр Лавринович (голова Комісії), заступник Міністра юстиції Валерія Лутковська (заступник голови Комісії), заступник Міністра закордонних справ України Володимир Хандогій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова (за згодою), заступник Голови Конституційного Суду України Сюзанна Станік (за згодою), суддя Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Василь Філатов (за згодою), голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, Керівник Постійної делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Віталій Шибко (за згодою), голова підкомітету з питань прав людини Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій Удовенко (за згодою), керівник департаменту з питань виконання покарань міжнародної правозахисної організації "Міжнародна ліга захисту прав громадян" Олександр Пташинський (за згодою), начальник інформаційно-аналітичного відділу Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України Ірина Кушнір (секретар комісії) та заступник голови Секретаріату Президента України Олександр Чалий.

Thursday, April 26, 2007

Міносвіти стурбоване випадками агресивного ставлення окремих представників молоді до іноземних студентів

26.04.2007 15:10 Прес-служба Міносвіти і науки
Заява прес-служби Міністерства освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України стурбоване випадками агресивного ставлення окремих представників молоді до іноземних студентів і оцінює ситуацію як вкрай негативну. Протиправні дії до цих студентів завдають шкоду Україні на її шляху щодо визнання вищої школи в європейському освітньому просторі та створюють негативний імідж країни в світі як держави, в якій іноземці відчувають щодо себе агресивне ставлення й невпевнені у своїй безпеці.
Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко наголошує на недопустимості будь-яких проявів насильства стосовно іноземних студентів, які навчаються у вітчизняних університетах.
Міністр засуджує дії окремих пронаціоналістичних молодіжних організацій, які декларують міжнаціональну ненависть та провокують напруження в студентській громаді. Так званий рух скін-хедів, що зароджується в Україні і завдає непоправної шкоди державі.
Станіслав Ніколаєнко вимагає від керівників вищих навчальних закладів та закликає студентство, правоохоронні органи, громадськість, політичні партії вжити заходів з недопущення та попередження випадків переслідування іноземних студентів.
Ця тема буде обговорена 27 квітня ц.р. на спільній Колегії Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту з питань просвітницько-профілактичної роботи щодо запобігання злочинності та проявів насилля серед учнівської молоді.
Сьогодні в 209 вищих навчальних закладах України навчаються майже 40 тис. громадяни зі 129 країн світу. Торік університети одержали від іноземців, які навчаються за контрактною формою, понад 0,5 млрд. грн. Порівняно з минулим роком, кількість іноземців, що обрали українські вузи для здобуття вищої освіти, збільшилася на 3 тис.
Найбільші центри підготовки іноземних студентів – Київ і Харків. У кожному з цих міст навчається по 8,5 тисячі студентів з-за кордону. Крім того, 3,8 тисячі іноземців навчається в університетах Одещини. Серед вищих навчальних закладів найбільше іноземних громадян є студентами Кримського медичного університету (1,8 тис.) та Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" (1,5 тис.).
Дуже важливо для України, що студенти, які навчаються в Україні стають носіями технічної, гуманітарної культури України. І в майбутньому, прагнутимуть не втрачати зв’язок з Альма-матер. Дружні стосунки і якісна освіта іноземного студента сприятимуть розвитку експортного потенціалу нашої держави, просуванню українських товарів та прискорять інтеграцію України у світовий економічний і політичний простір.
Тому навчання іноземних студентів в Україні є одним з пріоритетів української освіти.

Summer School on International Criminal Law 2007

The 5th Summer School on International Criminal Law organised by the Grotius Centre for International Legal Studies & the T.M.C Asser Institute, will be held in The Hague from June 25-July 6, 2007. Professionals from ICC, ICTY and influential scholars contribute to this course. The intended audience are (nearly) graduated law students and young professionals with an obvious interest in international criminal law. Participation is limited to 30 places.
For more information, please contact Ms. Mette Leons at mleons@campusdenhaag.nl.

* Venue: Campus The Hague of Leiden University and T.M.C. Asser Institute, The Hague, the Netherlands
* Dates: June 25-July 6, 2007
* Application deadline: May 11, 2007
* The application form can be found here

Міжнародний волонтерський проект

Шановні друзі!

Міжобласна волонтерська організація «СВІТ-Україна» шукає 2-3 молодих активістів для оргкомітету міжнародного волонтерського проекту на тему права людини. Цей проект буде проходити з 3 по 20 серпня 2007 у кількох містах Донецької та Харківської областей, метою його є неформальна правова освіта молоді, ознайомлення міжнародних волонтерів та волонтерів з України з проблемами прав людини у нашій країні і світі. Проект буде проходити у формі пересувного табору, учасники відвідають 5 міжнародних волонтерських таборів та проведуть в них семінари для волонтерів, також матимуть можливість дізнатися про різноманітні волонтерські проекти, що реалізуються в Україні, та міжнародний волонтерський рух. Загалом планується 10 учасників з різних країн Європи та світу.

Міжнародний волонтерський проект проводиться у рамках довгострокового проекту “Youth Transcending New Frontiers”, що проходить в Україні, Молдові, Росії, Білорусі. Під час проекту планується розробити плани сесій з прав людини, візуальні матеріали, що будуть використовуватися у тренінгах у інших таборах, та пізніше для освітньої роботи із школярами та студентами.

Вимоги до учасників:
-
досвід в організації та проведенні семінарів/тренінгів з питань прав людини, обізнаність у цій сфері

-
знання англійської мови (для спілкування з міжнародною групою)
-
мотивація
-
організаторські здібності
-
обовязкова участь у тренінгу для лідерів міжнародних волонтерських проектів, що відбудеться у Донецьку 19-20 травня та у підготовчій зустрічі за кілька днів до початку проекту, дати та місце будуть узгоджені додатково
-
можливість спілкуватися по електронній пошті під час підготовки проекту

Участь у проекті, а також у підготовчому тренінгу безкоштовна. Дорожні витрати на тренінг будуть відшкодовані в розмірі 70% від вартості; до місця, де розпочнеться проект – 100%. Внесок за участь у тренінгу – 20 грн.

Від оргкомітету міжнародного волонтерського проекту очікується
-
брати активну участь у підготовці проекту разом з активістами «СВІТ-Україна»
-
спілкуватися з міжнародними учасниками до початку проекту по електронній пошті
-
підготувати та провести разом з волонтерами-учасниками семінари на тему права людини в міжнародних волонтерських таборах протягом проекту
-
планувати переїзди групи за маршрутом проекту, спільно з учасниками планувати побут та вільний час
-
підготувати звіт за результатами проекту, з описами семінарів, що були проведені учасниками

Для участі треба заповнити аплікаційну форму та надіслати її за адресою
info@svit-ukraine.org до 5 травня. Анкету можна отримати за запитом.

З питаннями звертайтеся за тією ж адресою, або по телефону 8067 2630926, Юлія Мясищева.

Сьогодні, 26 квітня, буде визначено кандидатів від України на посаду судді Європейського суду з прав людини

26 квітня 2007 року Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посаду судді Європейського суду з прав людини оголосить результати конкурсу по відбору трьох претендентів, які будуть направлені на співбесіду до Парламентської Асамблеї Ради Європи. Після таємного голосування в ПАРЄ один з трьох кандидатів посяде вакантну посаду судді Європейського суду з прав людини від України.

Як повідомив голова Комісії, Міністр юстиції Олександр Лавринович обрання судді відбувається у зв’язку із закінченням терміну перебування на цій посаді судді Європейського суду від України.

Станом на 25 квітня бажання взяти участь конкурсі виявили 14 кандидатів. За словами Олександра Лавриновича, практично всі кандидати є «гідними та досвідченими фахівцями у сфері Європейського суду з прав людини».

Зокрема, на посаду судді Європейського суду з прав людини від України претендують народний депутат України, заступник Міністра внутрішніх справ, ректор, проректор, професори та викладач вищих юридичних навчальних закладів, голова суду, судовий обвинувач Міжнародного трибуналу ООН, юрист Європейського суду з прав людини, адвокати та президент громадської організації юридичного спрямування.

Олександр Лавринович нагадав, що відповідно до п.1 статті 21 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кандидати на посаду судді Європейського суду з прав людини повинні мати високі моральні якості, а також мати кваліфікацію, необхідну для призначення на високу судову посаду, чи бути юристами з визнаним авторитетом та рівнем компетентності. Саме цими критеріями, за словами Міністра юстиції, керуватимуться члени Комісії при відборі тих трьох кандидатур, які будуть направлені до Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Джерело: Українська Гельсінська спілка з прав людини

Tuesday, April 24, 2007

У Москві затримано кількох правозахисників

У центрі Москви затримано кількох правозахисників, серед них - керівник руху "За права людини" Лев Пономарьов.

Як передає радіо «Свобода», правозахисники проводили акцію на підтримку постраждалих при розгоні "Маршу незгодних" 14 квітня.

Захід носив назву "Екскурсія місцями бойової слави ОМОНу".

Приблизно 20 чоловік - представники правозахисних організацій і активісти політичних партій - здійснили прогулянку Рождественським бульваром.

З ранку до центру міста було стягнуто додаткові сили міліції.

Джерело: www.maidan.org.ua

Friday, April 20, 2007

Make Some Noise for freedom of expression in Belarus

You are 25. Your country recently gained independence from the USSR. You organise a demonstration to mark the 20th anniversary of the Chernobyl nuclear disaster. You get sentence to 14 days emprisonment for "organizing an unsanctioned meeting".

Enjoy your freedom. Go to a gig maybe? No dancing allowed, that's because bands can only play state-owned music-halls. That is, if they get permission to play at all in the first place.

You want things to change. You fool! Get arrested again, this time for "organizing or participating in an activity of an unregistered non-governmental organization".

Welcome to Zmitser Dashkevich's life. Welcome to Belarus.

Make Some Noise stands in solidarity with all prisoners of conscience who are detained for the legitimate and peaceful expression of their views. The voice of freedom may have been silenced, but we still have our hands, right? If we can't sing it, we will craft it: join the 10,000 origami crane birds challenge, and flood the belarus government with the flappy little things. Make Some Noise will collect pictures of your cranes in the process.

Time to get down to work, rock'n'fold forever!

Check out the action!